Az írás hónapja - Író-olvasó találkozó Lackfi Jánossal

A TÁMOP 3.2.4.A-11/1-2012-0068-as számú A jövőben olvasunk? A jövőnek olvasunk! Az olvasóvá nevelés, az olvasáskultura fejlesztésének hagyományos és új útjai pályázat keretében könyvtárunk vendége volt- immár 2. alkalommal- Lackfi János író, költő, műfordító. Az este témájaként a kreatív írást jelöltük meg, mivel Az írás hónapja előadássorozatnak ez volt a 3. rendezvénye, ez a program pedig arra volt hivatott, hogy az írás különböző módozatait mutassa be.(Márciusban Skrabski Fruzsina újságíró, dokumentumfilmes és Szvetelszky Zsuzsanna szociológus volt vendégünk. ) Természetesen nemcsak erről volt szó, hiszen János megosztotta velünk folyamatban lévő munkáit is, illetve korábbi munkáiból is olvasott fel, valamint készségesen válaszolt minden felvetődő kérdésre.

Lackfi János remek előadó, kiváló irodalmár, humoros, jóízű, életbevágóan valóságos, szinte színészi teljesítménnyel levezényelt előadása ezúttal is remek estét szerzett a jelenlévő érdeklődőknek. Jelen volt, itt volt teljesen térben és időben, megosztotta magát velünk, olvasókkal, közel hozta műveit, sőt magát a szépirodalmat, amiért nem lehetünk eléggé hálásak.

Ezúton is gratulálunk a Prima Primissima díjhoz, mely méltóbb helyre nem is kerülhetett volna!

A fotókat Menyhárt Éva készítette.